Podpora projektu

Základ mé práce tvoří dokumentace písemností a dalších dokumentů, tak dokumentace jednotlivých objektů či jejich fragmentů, které jsou svědky novodobé české a československé historie. Aktivně vyhledávám také přímé pamětníky a zaznamenávám jejich autentické vzpomínky. V praxi tato činnost znamená osobní návštěvy desítek objektů, hledání pamětníků i spolupráci s odborníky na daná témata i s dalšími badateli.
Projekt můžete podpořit: – finančně
– spoluprácí

Proč finančně podpořit projekt Vojenské-prostory.cz

Prostřednictvím těchto stránek bych rád zájemce seznámil s kapitolami tuzemské historie, které se ve většině učebnic nenacházejí.
Pomáhám odkrýt historické skutečnosti, které byly před veřejností po mnoho let utajovány.
Projekt nevyužívá grantových možností ani dotační politiky. V rámci projektu nemám žádného „dotačního specialistu“, který by se hledáním příležitostí zabýval. Veškeré aktivity si financuji sám, případně jsou závislé na darech, které veřejnost poskytne. Nedostatek financí obecně brzdí rozvoj projektu, mnoho objektů zanikne, než je navštívím.

 
Poskytnutím daru umožníte

Realita mého snažení je taková, že jde o čas. Čím více prostředků mám k dispozici, tím více objektů stihnu zdokumentovat. Cca od roku 2008 probíhá řízená likvidace většiny opuštěných vojenských objektů. Jedná se o poměrně slušný byznys, proto objekty co nyní stojí, za týden už stát nemusí. Informace většinou s časem „dozrávají“, kdežto stav budov je den ode dne horší.
V současné době mám rozpracovaných hned několik projektů, některé projekty bohužel musím z finančních důvodů neustále odsouvat. Poskytnutí daru mi umožní větší finanční nezávislost. Není pak problém realizovat expedici klidně na druhou stranu republiky.
Dostatek finančních prostředků mi umožní další výzkum opomíjené části naší historie a zvýšení povědomí veřejnosti o historických skutečnostech.
Díky Vašemu příspěvku můžeme bezplatně pomáhat nejenom zájemcům o historii, ale i studentům a institucím.
Svou pomocí vyšlete do světa signál, že Vám vlastní historie není lhostejná.

 

Číslo účtu: 5329829001/5500
PayPal
 

Za Vaši podporu Vám srdečně děkuji.
Každá podpora je pro mě velikou výzvou a motivací pokračovat dále v práci, která mě baví.

 
Podpora formou spolupráce

 • Podporu nám můžete vyjádřit i zasláním starších fotografií, které se k tématu/článku vztahují. Dobové fotografie jsou pro mne cenností, kterou ocení především návštěvníci webu. Velmi mi pomohou výpovědi a vzpomínky pamětníků. Taktéž je mne důležitá přesnost informací ve článku. Jste-li přesvědčeni, že něco je uvedeno nesprávně, neváhejte mě kontaktovat.
 • Většina klíčových informací se nachází ve vojenských archivech v Praze a Olomouci. Člověk, který by se mohl bádání v archivech věnovat, by byl pro projekt obrovským přínosem.
 • Taktéž sháním dobrovolníka se znalostí Ruského jazyka, který by nejenom překládal, ale byl by ochoten komunikovat s Rusy na jejich sociálních sítích.
 • Umíš pracovat s grafikou nebo kreslit 3D modely? Pokud hledáš realizaci v zajímavém projektu, neváhej a ozvi se!
 • V rámci projektu hledám samozřejmě i další redaktory a badatele, kteří by byli ochotni psát články pro tento web. Je pro mne finančně nákladné jezdit po celé ČR, čím více nás bude a z různých koutů ČR, tím větší oblast pokryjeme a zdokumentujeme.
 •  

  Kontaktovat mě můžete skrze sekci Kontakt.

   
   

  background